Wargaming Zone     

Zapowiedzi i nowości wydawnicze - listopad
Data: Wt 01 Lis, 2005
Autor: Jarosław Kocznur
Kontynuując cykl artykułów o nowościach wydawniczych przedstawiam informacje o książkach, które mogą się ukazać w listopadzie.

DOM WYDAWNICZY BELLONAJak zwykle zacznę od przypomnienia pozycji, które miały się ukazać w poprzednim miesiącu, ale się nie ukazały, przechodząc jako zapowiedzi na listopad. W tym miesiącu są to w Bellonie dwie pozycje:

1) POCZET HETMANÓW RZECZYPOSPOLITEJ. HETMANI LITEWSCY - pod red. Mirosława Nagielskiego. ISBN 8311102457, oprawa twarda, format 205x295 mm, 352 stron. – Ta pozycja ma już dwumiesięczne opóźnienie.

2) WOJNY HANNIBALA. – Krzysztofa Kęcieka. ISBN 8311102309, oprawa twarda lakierowana, format 170x240 mm, 320 stron.

Szerszy opis powyższych pozycji można znaleźć w artykule o nowościach wrześniowych i październikowych. Miejmy nadzieje, że w tym miesiącu pozycje te pojawią się już w księgarniach.

Jedyną nowością zapowiadaną na najbliższy miesiąc, czyli listopad, z tego wydawnictwa jest:

3) TANNENBERG 1914 – Piotra Szanty (z serii Historyczne Bitwy). ISBN 831110283X oprawa miękka, format 130x200 mm, 160 stron.Ta nowa książka z serii Historyczne Bitwy przybliża jedną z ważniejszych bitew I wojny światowej uważaną również za jedna z ważniejszych w historii Niemiec, a pośrednio i Europy. Zwycięstwo wojsk Rzeszy pod Tannenbergiem szybko urosło do rangi symbolu, umacniając mit o niezwyciężonej armii niemieckiej. Dla nas Polaków może mieć ono natomiast zupełnie inny wydźwięk. Tannenberg to bowiem nic innego jak Grunwald! Co prawda to nie z armią polską walczyli Niemcy w 1914r jednakże Polacy, przynajmniej pośrednio, stali się ofiarami tamtych wydarzeń. Z jednej strony zamieszkiwali ziemie będące areną działań wojennych, a z drugiej - walczyli w szeregach obu walczących armii, czyli niemieckiej i rosyjskiej.

I to niestety tyle, jeśli chodzi o zapowiedzi na listopad. Nie udało mi się bowiem znaleźć informacji w innych wydawnictwach poza Belloną o jakiejkolwiek pozycji którą mógłbym przedstawić w tych zapowiedziach. A zatem do zobaczenia za miesiąc. Mam nadzieje, że wtedy będę mógł zapowiedzieć więcej nowości niż tym razem.INFORTEDITIONS

Jedynym wydawnictwem, które poza Belloną planuje wydać w listopadzie jeszcze jakąś pozycje, którą mógłbym przedstawić w tych zapowiedziach jest znowu INFORTEDITIONS. Szczerze gratuluje temu wydawnictwu, gdyż prawie systematycznie, co miesiąc, mogę przedstawiać nowe zapowiedzi tej oficyny!

W tym miesiącu będzie to:

6) "Bitwa pod Austerlitz 2 grudnia 1805" - Tomasza Rogackiego. Niestety nie znam innych danych.

Zakładam, że będzie to pozycja z nowej serii tego wydawnictwa "Pola Bitew", w której ukazała się dotychczas pozycja "Guzów 5 VII 1607" ISBN 83-89943-03-4 oprawa miękka, 96 stron.

Autor rozłożył tę słynna bitwę okresu napoleońskiego na "czynniki pierwsze" - narysował ponad 40 mapek ukazujących szczegóły walk aż do szczebla pułku oraz schematy obrazujące szyki i ustawienia wojsk francuskich, rosyjskich i austriackich. Myślę w związku z tym, że choć na temat tej bitwy napisano już bardzo wiele i ta nowa pozycja może okazać się bardzo interesująca dla czytelników.

I to niestety tyle, jeśli chodzi o zapowiedzi na listopad. Nie udało mi się, bowiem znaleźć informacji w innych wydawnictwach poza dwoma wymienionymi powyżej o jakiejkolwiek pozycji, którą mógłbym przedstawić w tych zapowiedziach. A zatem do zobaczenia za miesiąc. Mam nadzieje, że wtedy będę mógł zapowiedzieć więcej nowości niż tym razem. Choć jeszcze raz pragnę podkreślić, że bardzo mnie cieszy fakt, iż co miesiąc mogę podawać zapowiedzi nie tylko potentata, jakim jest Bellona, ale również i wydawnictwa INFORTEDITIONS. Jeszcze raz pragnę również podziękować za informacje o zapowiedziach, jakie dostaje z tego ostatniego wydawnictwa.

Komentarze

Sob 03 Gru, 2005 Hubert napisał:
No, to Waterloo pana Rogackiego trzeba będzie przejrzeć (raczej nie będę ryzykował kupowania)- po fantazjach na temat tej bitwy, którymi podzielił się z czytelnikami w Albuerze, można liczyć na silne wrażenia.

Pozdrawiam

Nd 27 Lis, 2005 Gość napisał:
Witam
Pełny opis książki i innych książek inforta jest na <a href="http://www.i-ksiazka.pl/view_book.php?kid=13535">www.i-ksiazka.pl</a>

Pi± 04 Lis, 2005 Jarek napisał:
Witam!
Właśnie dostałem z INFORTEDITIONS dodatkowe informacje o ich nowej zapowiedzi wydawniczej. Spieszę więc je przekazać wszystkim zainteresowanym:
"Austerlitz" ma mieć
290 str., format 145x205, okładka miękka. Ta pozycja ma wyjść w serii
Bitwy/Taktyka (a nie "Pola bitew" - dla tej serii p. Rogacki szykuje
Waterloo, ale to dopiero za jakiś czas).


Dodaj komentarz