Wargaming Zone     

NAPOLEONIC WARFARE
Data: Wt 02 Wrz, 2008
Polskie tłumaczenie oryginalnych zasad NAPOLEONIC WARFARE opracowanych przez NEWBURY RULES.Oddajemy do Państwa rąk polskie tłumaczenie oryginalnych zasad NAPOLEONIC WARFARE opracowanych przez NEWBURY RULES. Zasady te sięgają swoją historią lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, w kolejnych wersjach dopracowywane i uzupełniane, służyły do rozgrywania wargamingowych Brytyjskich Mistrzostw Narodowych. Ich krótkie omówienie można znaleźć na Wargaming Zone w artykule Marcina Gawędy.

Zasady te są dla nas ważne z powodów emocjonalnych. Dzięki starciom i kampaniom prowadzonym w Wiedniu, Warszawie i Krakowie wykrystalizowało się nasze spojrzenie na wargaming i zawiązały się osobiste relacje pomiędzy poszczególnymi osobami i grupami. W pewnym sensie przyczyniły się one do powstania portalu Wargaming Zone i nadal stanowią czynnik spajający nasze środowisko. Szereg artykułów poświęconych raportom z poszczególnych bitew i kampanii z wykorzystaniem NAPOLEONIC WARFARE można znaleźć w odpowiednich działach portalu.

Przepisy te ewoluują, w miarę jak zwiększa się nasza wiedza o okresie i dostępność źródeł. Wprowadzamy pewne modyfikacje i detale pozwalające na jeszcze wierniejsze oddanie realiów starcia w epoce napoleońskiej. Ponadto, dzięki uprzejmości Vienna Wargame Assocciation, korzystamy z rozbudowanych przepisów umożliwiających toczenie kampanii- te ostatnie wkrótce także będą dostępne na Wargaming Zone.

Serdecznie dziękujemy Autorom za zgodę na publikację na naszej stronie tłumaczenia niniejszych zasad. Jednocześnie, zgodnie z Ich prośbą, zachęcamy do zapoznania się z systemem ESPRIT D'CORPS, który stanowi rozwinięcie i owoc dalszych prac Autorów nad systemami bitewnymi przeznaczonymi dla okresu napoleońskiego http://www.spiritgames.co.uk/wgrulessin.php?UniqueNo=11709.

We would like to express our gratitude to the Authors of the NAPOLEONIC WARFARE set of rules for their kind permission to make Polish version of the rules available on line in form of free, downloadable pdf file. Although this particular rules are not available since many years now, their Authors are still active in the field and work on new wargaming rules. Their most recent product, Esprit d' Corps, is to be found at http://www.spiritgames.co.uk/wgrulessin.php?UniqueNo=11709.

Redakcja Wargaming Zone

NAPOLEONIC WARFARE w formie PDF.

NAPOLEONIC WARFARE - tabele do gry