Wargaming Zone     

Hawker Typhoon
Data: Nd 31 Gru, 2006
Autor: Hubert Kłak
Recenzja modelu samolotu Hawker Typhoon

Opis:
Hawker Typhoon, producent GHQ, skala 1:285, numer katalogowy AC50

Recenzja:
Samoloty dotychczas nie miały okazji zagościć w dziale recenzji. Pojawia się okazja, by nadrobić ten brak. Pierwszym obiektem zainteresowania będzie zestaw GHQ, zawierający modele samolotów Hawker Typhoon.

Zestaw zawiera dwa modele samolotów. Kadłub, skrzydła i stateczniki odlane są jako jeden element. Osobnym elementem jest śmigło i - jak przystało na samolot o przeznaczeniu szturmowym - zestawy rakiet, po dwa na każdy z samolotów. Każdy z zestawów rakiet odlany jest jako jeden element. Łopaty śmigła są stosunkowo grube, co z pewnością dodatnie wpłynie na ich trwałość w warunkach „bojowych”, jednak nie stanowi wiernego odwzorowania oryginału, co jednak nie powinno mieć większego znaczenia, o ile nie chcemy zbudować modelu redukcyjnego. Na skrzydłach i statecznikach modelu zaznaczono wgłębną linią lotki, klapy, stery i pokrywy komór podwozia. Kształt modelu wydaje się dość wiernie oddawać pierwowzór – przynajmniej, po dość pobieżnej, konfrontacji z rysunkami nie zauważyłem żadnych rażących błędów.

Jakość odlewu, jak zwykle w przypadku GHQ, nie pozostawia nic do życzenia. Elementy pasują do siebie dobrze, choć przyznać trzeba, że w tym przypadku nie ma ich wiele. Linie łączenia form występują w postaci śladowej.

Podsumowując: zestaw, wykonany w typowym dla GHQ wysokim standardzie, pozwala nam wprowadzić do rozgrywki dodatkowy czynnik – lotnictwo.

Uwaga: naklejki na modelu przedstawionym na zdjęciach nie są dołączone do opisywanego zestawu.Komentarze

Dodaj komentarz