.:Wargaming Zone:. - serwis wargamingowy - .:Wiadomo¶ć:.
Wargaming Zone     
Poniedziałek godzina 08:24,
10 grudzień 2018

Czy naprawdę niezwyciężona?
Data: Nd 21 Wrz, 2008
Małopolska Grupa Wargamingowa zaprasza na pokazy z husarią w roli głównej

Małopolska Grupa Wargamingowa zaprasza na serię pokazów pod tytułem:
„Czy naprawdę niezwyciężona? Epizody z wojen polsko-szwedzkich XVII wieku z udziałem husarii"
Pokazy odbędą się w ramach imprezy „Pola Chwały" na Zamku Królewskim w Niepołomicach (27-28 września 2008 r.) i rozgrywane będą w oparciu o przepisy „Constantinople to Vienna". W ramach pokazów rozgrywane będą epizody taktyczne (szarże) z udziałem husarii. Przeciwnikiem husarii każdorazowo będą jednostki armii szwedzkiej (piechota, jazda).
Celem pokazu jest analiza skuteczności husarii w starciach z wojskiem naszego północnego sąsiada na przestrzeni XVII wieku. Przepisy „Constantinople to Vienna" umożliwiają elastyczną klasyfikację oddziałów pod kątem ich zdolności bojowej (siły, odporności psychicznej, sprawności taktycznej). Pozwala to na prawidłowe odzwierciedlenie siły danego oddziału w zależności od okresu historycznego, który aktualnie jest rozgrywany.


Husaria

Pokazy podzielone będą na 3 części. Każda osadzona będzie w realiach innej kampanii (odpowiednio lata: 1605, 1627, 1656).
Szczegółowy harmonogram pokazów z udziałem publiczności przedstawia się następująco:
sobota 10.00-13.00, 15.00-19.00, niedziela 10.30-12.00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pokazach. Każdy może wcielić się w rolę dowódcy chorągwi husarskiej lub pokierować obroną szwedzką.
Dla najbardziej zaangażowanych przewidziane są nagrody...


Komentarze

Dodaj komentarz