.:Wargaming Zone:. - serwis wargamingowy - .:Kluby:.
Wargaming Zone     
¦roda godzina 12:36,
19 grudzień 2018

Małopolska Grupa Wargamingowa
Data: Czw 04 Lis, 2004

Małopolska Grupa Wargamingowa spotyka się regularnie w Niepołomicach od 2002 roku. W głównej mierze opiera się na byłych graczach istniejącego do 2001 roku klubu wargamingowego przy Domu Kultury "Strych" na ul. Masarskiej w Krakowie. Większość z nas od kilkunastu lat zajmuje się wargamingiem i modelarstwem, mamy też za sobą doświadczenia kilku wystaw modelarskich i pokazów wargamingu. Łączy nas zamiłowanie do historii i chęć grania właśnie w systemach historycznych.

Główne okresy zainteresowań to XVII wiek, okres wojen napoleońskich i II Wojna Światowa. Aktualnie najczęściej korzystamy z "Wojen Napoleońskich" Newbury Rules (patrz opis przepisów), który najlepiej ze sprawdzonych przez nas systemów umożliwia odtworzenie walk na poziomie taktycznym, od poziomu kompanii po poziom korpusu włącznie. Tak duża elastyczność systemu pozwala na korzystanie z niego także w trakcie działań na mapie - stąd możliwość realizacji kilku kampanii, prowadzonych w ciągu ostatnich lat wspólnie ze środowiskiem warszawskim i wiedeńskim.

W odróżnieniu od pracowni istniejących przy Domach Kultury do bitew wykorzystujemy nie makiety, lecz wykonywane samodzielnie elementy nastawne (zobacz galeria bitwy). Mimo mniejszej plastyczności pola bitwy w porównaniu z makietą, pozwala to jednak na większe zróżnicowanie pola bitwy i umożliwia wierne odwzorowanie terenu zgodnie z mapą. Ten ostatni element jest kluczowy w rozgrywanych przez nas kampaniach, które łączą zabawę na mapie z rozgrywką bitewną.

Używamy figur metalowych 20mm i 28 mm lub plastikowych w skali 1:72, dostępnych na rynku firm modelarskich. Część z nas wykonuje samodzielnie figury metalowe dla potrzeb wewnętrznych oraz w celach komercyjnych. Dotyczy to szczególnie okresów słabiej reprezentowanych w ofertach firm, np. XVII wieku na ziemiach polskich. Podobnej skali (teren, modele) używamy w działaniach w innych okresach historycznych.

Dysponujemy salą wielkości ok. 40 metrów kwadratowych, z której, po uzgodnieniu, można korzystać w weekendy praktycznie bez ograniczeń. Nie prowadzimy stałych zajęć w tygodniu na wzór zorganizowanych klubów czy pracowni. Jesteśmy grupą pasjonatów liczącą około 10 osób i spotykamy się po wcześniejszym umówieniu. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy, wymianę informacji czy nieznane nam systemy wargamingu historycznego.

Zainteresowanych bliższymi informacjami, bądź udziałem w naszych spotkaniach, prosimy o kontakt z Robertem Kowalskim poprzez adres kamp1813@wp.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz